KocaeliAsist 2013 Mantolama malzemeleri

Mantolama MalzemeleriDIŞ CEPHE MANTOLAMA MALZEME TERCİHİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR? DIŞ CEPHE YALITIM MALZEMELERİ NASIL OLMALIDIR?


KARBONLU ISI YALITIM LEVHASI

Genleştirilmiş grafit takviyeli polistren granüllerinden mamul EPS ısı yalıtım levhasıdır. Karbonlu ISI YALITIM LEVHASI, düşük buhar geçirgenlik direnci (µ) (20-40) sayesinde binaların nefes almasını sağlar. İç duvarlarda nem, rutubet oluşmasını ve boya dökülmelerini önler.

Karbonlu ISI YALITIM LEVHASI 16-30 kg/m3 arası yoğunluklarda üretilmektedir. Lambda değeri itibariyle, normal ISI YALITIM LEVHASI plakalara oranla, özellikle düşük yoğunluklarda, %20 daha fazla yalıtım gücü sağlamaktadır. İçindeki tutuşma direnci sağlayan katkı maddeleri sayesinde alev ürütmezliği sağlanmıştır. Isı iletkenlik değerinin düşürülmüş olması sonucunda artan ısı yalıtım verimliliği, birçok bağımsız teknik laboratuar tarafından onaylanmıştır. Karbonlu ISI YALITIM LEVHASI, minimum kalınlıklarda, maksimum yalıtım sağlar. Ozon tabakasına zararlı olan CFC-HCFC-HFC gibi gazları içermez.

Özellikleri:Yüksek ısı yalıtımı , ölçü tolerans hassasiyeti, Şekil bozukluğuna ve eskimeye karşı dayanıklılık

SIVA DONATI FİLESİ
Alkaliye dayanıklı sıva filesi
Uygulama alanı: File sıvası için güçlendirici file.
Kullanım şekli ve uygulama: Cam elyafı file , sıva filesini hava kabarcıksız ve katlanmamış şekilde yeni uygulanmış file sıvası içine gömerek düzeltilmelidir. Sıva filesi sıva tabakasının üst 1/3´lük bölümünde yer almalıdır ve file sıvası tarafından tamamen kapatılmalıdır. Birleşim yerleri 10 cm bindirmeli olarak uygulanmalıdır. Uygulamada fileye hasar vermemeye dikkat ediniz. File köşe ve pencere, kapı açıklıkları dönerek (en az 20x40 cm) uygulanmalıdır.Eğer file kesilmek zorunda kalındı ise, kesilen yerin üzerine tekrar file parçası yerleştirilmelidir(mesela iskelede). Subasman bitişi kısmında subasman profilinin alt kısmında file keskin bir bıçakla kesilip bitirilmelidir.
Depolama: Kuru depolanmalıdır.
Özellikler: Optimal kuvvet dirençli , yüksek çekme gerilmesi dayanımı , kaymayan özellikte , alkaliye dayanıklı.
Teknik özellikler: Örgü aralığı: 4x4 Ağırlık: 160 gr/m2 Test: TS EN 13499 ve TS EN 1500 Talep edildiğinde test sonuçları verilecektir.
Tüketim: 10 cm bindirmeli 1,1 m² / m²
Ambalaj: 5m*10m , 50m²-Rulo
Renk: Beyaz ,logo baskılı

LEVHA YAPIŞTIRMA HARCI
Genleştirilmiş polistren ve taşyünü gibi ısı yalıtım levhalarının yüzeye yapıştırılması için formule edilmiş yüksek düzeyde polimer katkıları ve çeşitli kimyasallar ile güçlendirilmiş çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

Kullanıldığı yüzeyler: Restorasyon işlerinde sıva filesi kullanarak eskimiş dış cephe sıvalarını güçlendirmek , dış ve iç cephelerde ısı yalıtım levhalarının ; Çimento bazlı sıva , brüt beton , gazbeton , tuğla, eski boya kaplı yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

Yüzeyin hazırlanması: Uygulama yapılacak yüzeyler temiz , kuru , sağlam ve kendini taşıyabilir durumda olmalıdır.Gözenekli ve emici yüzeyler ıslatılmalı ve yüzeyi nemlendirilmelidir.Yüzeydeki delik, eğrilik, v.b. gibi bozukluklar uygulamadan en az 72 saat önce uygun kalınlıkta yalıtım levhası veya sıva ile giderilir.Duvar ile başlangıç profili arasındaki girinti ve çıkıntıları gidermek amacı ile farklı kalınlıkdaki plastik ayar takozları kullanılmalıdır.

Uygulama: Bir torba (25kg) kuru harç içine 6-7 lt temiz su ilavesi ile uygun bir kapta tercihen karıstırıcı milpervane ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır.Harç uygulama öncesinde 10 dakika karıştırmadan bekletilir ve son birkez daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.Karışım 2 saat içerisinde kullanılmalı ve kullanma süresi geçmiş harç tekrar karıştırılıp kullanılmamalıdır.Uygulama sonrası levhalar üzerinde kuruma süresi boyunca herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Malzeme tüketimi: Polistren plakalar için ; Yaklaşık 4,5 kg /m² (Düz sıvalı yüzey için) Taşyünü plakalar için; Yaklaşık 6,0 kg/m² (Düz sıvalı yüzey için) Dikkat edilecek hususlar: Sağlam olmayan ve düşük dirençli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak zeminin güneş sebebi ile çok sıcak olduğu havalarda ; gözenekli ve emici yüzeylerin ısıtılması ve nemlendirilmesine özellikle dikkat edilmelidir.Isı köprülerini önlemek amacı ile yalıtım levhalarının kenarlarına kesinlikle yapıştırıcı taşırılmamalı ve levhalar arasında boşluk bırakılmadan mastarlanarak düzgün bir yerleştirme sağlanmalıdır.Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5 C den az olmamalı ve 24 saat boyunca bu ısının altına düşmemelidir.

Depolama: Malzeme kuru ve serin ortamlarda dış tesirlerden korunarakdepolanmalıdır.Ambalajlı malzemenin 6 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.
Ambalaj şekli : 25 kg lık kraft torbalar içerisinde kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.

FİLE SIVASI HARCI
Genleştirilmiş polistren ve taşyünü gibi ısı yalıtım levhalarının üzerine yüzey sıvası olarak kullanılmak için formüle edilmiş , yüksek aderansa sahip elastik ve su itici özellikli toz polimer elyaf ile takviye edilmiş çimento esaslı sıva harcıdır.

Kullanıldığı yüzeyler: Dış ve iç cephelerde , EPS , taşyünü gibi ısı yalıtım levhalarının üzerine , cam elyaf sıva donatı filesi yapıştırma ve ince bir sıva katı ile üzerinin kaplanmasında kullanılır.

Yüzeyin hazırlanması: Yalıtım levhası sağlam alttaki yüzeye iyi yapışmış , temiz ve kuru olmalıdır.Panolar arasındaki boşluklar genişliğe göre aynı yalıtım malzemesi ile doldurulmalı ve ısı köprülerinin oluşumu önlenmelidir.Levhaların yapıştırılmasında oluşmuş bulunan kod farkları zımpara ile giderilmelidir.

Uygulama: Bir torba (25kg) kuru harç içine 6-7 lt temiz su ilavesi ile uygun bir kapta tercihen karıştırıcı mil pervane ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır.Harç uygulama öncesinde 10 dakika karıştırmadan bekletilir ve son bir kez daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.Karışımı 2 saat içerisinde kullanılmalı ve kullanma süresi geçmiş harç tekrar karıştırılıp kullanılmamalıdır.Bu süre içerisinde kullanıma ara verildiğinde kullanmadan önce tekrar karışırılmalıdır. 1.Kat sıva ; Yalıtım levhası üzerine çelik mala yardımı ile düzgün bir şekilde sürülür ve henüz sıva yaş iken içine cam elyaf donatı filesi gömülür.File yukarıdan aşağıya doğru bastırılarak ve iyice gerilerek katlanmadan ve yalıtım panosundan tüm yüzeye eşit uzaklıkta (1,5 mm ) olacak şekilde yerleştirilmelidir.Sıva donatı filesi ek yerlerinde birbiri üzerine 10 cm bindirilerek ; köşelerde ve tüm kiriş pencere , kapı çerçevelerinde ise 20 şer cm. döndürülerek uygulanmalıdır.1.Kat sıva uygulamasının ardından 2.kat sıvayı sürdürmek için en az bir gün beklenmelidir. 2.Kat sıva ; Birinci katın tamamen kurumasının ardından aynı şekilde hazırlanan ikinci kat harç çelik mala yardımı ile uygulanarak yüzey düzgünlüğü sağlanır.

Malzeme Tüketim: Polistren plakalar için ; Yaklaşık 4,5 kg / m² Taşyünü plakalar için ; Yaklaşık 6,0 kg/m²

Depolama: Kuru ve serin ortamlarda , dış tesirlerden korunarak depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 6 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir. Ambalaj Þekli: 25 kg ‘lık kraft torba kuru toz olarak üst üstte 10 sıradan fazla istif yapılmamalıdır.

Ambalaj şekli : 25 kg lık kraft torbalar içerisinde kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.

DEKORATİF KAPLAMA
Son kat olarak uygulanmak üzere geliştirilmiş, esnek ve su itici toz polimerler ve çeşitli kimyasallar ile aderansı ve zor koşullara dayanıklılığı artırılmış, elyaf katkılı, beyaz çimento bazlı, bir toz son kat mineral cephe kaplama serisidir.

Kullanıldığı yüzeyler: Çimento bazlı sıva, brüt beton, macunlanmış yüzeyler, düzgün yapılmış kaba sıva,beton panel levhalar, Klimatherm Sistemi’nde son kat kaplama olarak güvenle kullanılır.

Yüzeyin hazırlanması: Uygulama yapılacak yüzeyler temiz, kuru, sağlam ve kendini taşıyabilir durumda olmalıdır. Gözenekli ve emici yüzeyler ıslatılmalı ve yüzeyin nemli olması sağlanmalıdır.

Uygulama: Bir torba ( 25 kg ) kuru harç içine 7–8 lt temiz su ilavesi ile, uygun bir kapta, tercihen karıştırıcı mil pervane ile, homojen bir karışım elde edinceye kadar, karıştırılır. Harç, uygulama öncesinde 10 dakika karıştırmadan bekletilir ve son bir kez daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Karışım, 2 saat içerisinde kullanılmalı ve kullanma süresi geçmiş harç tekrar karıştırılıp, kullanılmamalıdır. Bu süre içerisinde kullanıma ara verildiğinde,kullanmadan önce tekrar karıştırılmalıdır. İyice karıştırılarak hazırlanan malzeme paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde sürülmeli ve fazla malzeme yüzeyden hemen temizlenmelidir. Yüzeye homojen bir şekilde sürülen malzemeye en çok 10 dk. İçinde, Plastik mala ile desen verilmelidir.

Malzeme Tüketim: Dekoratif Kaplama 2,0mm yaklasık 2,75 kg-m² , Dekoratif Kaplama 1,5mmvyaklasık 2,25 kg-m²

Dikkat edilecek hususlar: Sağlam olmayan ve düşük dirençli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Homojen bir doku sağlamak için özellikle sıcak havalarda, doğrudan güneş ve rüzgar alan cephelerde uygulama yapılmamalı, uygulama yapılacak zeminin, güneş sebebi ile sıcak olduğu havalarda;gözenekli ve emici yüzeylerin ıslatılması ve nemlendirilmesine özellikle dikkat edilmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı + 5 C’den az; + 30 C’ den çok olmamalıdır. Üst yüzey kuruması 20 C ve % 65 bağıl nemde 6 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 2 – 3 gün gereklidir.

Depolama: Malzeme; orijinal ambalajında, kuru yerde ve açılmadan yaklaşık 6 ay süre ile depolanabilir.
Ambalaj şekli: 25 kg’lık kraft torbalar içerisinde, kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.

ASTARLAR

Akrilik emülsiyon esaslı, dış cephe astarıdır.
Özellikler: Yüksek su buharı geçirgenliğine sahip olduğundan nemin dışarıya çıkmasını sağlar. Yapı içerisinde tuz oluşumunu önler. Üzerine uygulanacak boyanın yüzey tarafından farklı olarak emilmesini engeller. Dolgulu olması nedenivile son kat boyanın örtmesine fayda sağlar.
Uygulanacak Yüzeyler: Akrilik esaslı ürünlerin uygulanacağı tüm yüzeylerde son kat uygulamasından önce astar olarak kullanılır.
Ambalaj şekli: 15 L - Bidon
mantolama kocaeli kocaeli dış cephe izolasyon dış cephe mantolama izmit mantolama mantolama fiyatları kocaeli mantolama firmaları sakarya mantolama derince gölcük kartepe dış cephe mantolama filli boya capatect dalmaçyalı