KocaeliAsist 2013 Mantolama Neden Yapılmalıdır?

Mantolama Neden Yapılmalıdır?DIŞ CEPHE MANTOLAMA NASIL YAPILMALIDIR? DIŞ CEPHE MANTOLAMA MALZEME SEÇİMİ VE UYGULAMA YÖNTEMİ NASIL OLMALIDIR.


Mantolama / Dış Cephe İzolasyonu nasıl uygulanmaktadır.

Ülkemizde yıllık enerji sarfiyatının yüzde 37si sanayide, yüzde 22si ulaştırmada, yüzde 5i tarımda, yüzde 3ü diğer sektörlerde ve yüzde 33ü konutlarda tüketilmektedir. Konutların ise maalesef sadece yüzde 5i uygun ve doğru şekilde izole edilmiş durumdadır. Buradan da anlaşılacağı üzere yüzde 28 lik bir bölüm halen enerjisini boşa harcamaktadır. Bu durum ülke ekonomisinin yanı sıra bireysel anlamda da bina ve mesken sahiplerinin ekonomisini ciddi anlamda zarara uğratmaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz küresel kriz ve bunun neticesinde ülkemizdeki enerji harcamalarinın son bir sene içerisinde yüzde 77ye yakın zam görmesinden dolayı dış cephe ısı yalıtımı ekonomik anlamda bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu tabi ki ekonomik ve içinde bulunduğumuz ülke şartlarından dolayı en önemli kriterlerinden biridir. Bununla beraber ısı farklı sıcaklıklara sahip ortamlarda daima sıcaktan - soğuğa doğru geçerek bir denge oluşturma eğilimindedir. Bu da evlerinizdeki ısının devamlı olarak zayıf noktalar bularak havaya karışması anlamına gelmektedir. Özellikle kombi ile ısıtılan binalarda kombi cihazlari üzerindeki termostatlar bulundukları mekanın ısısına göre kendi çalışmalarını düzenlemektedir. Devamlı olarak ısı kaçağı bulunan bir mekanda cihaz yüzde 40 oranında daha fazla tüketime geçmektedir. Bu da ev ekonomisine önemli bir maliyet getirmektedir. Uygun koşullarla dış cephe kaplamaları fiyatı ile ev ekonomisine gelen ek yük ortadan kaldırılabilir. Mantolama uygulaması kısa süre içerisinde kendini amorti eden bir yatırımdır. Mantolama sistemleri binalarda kullanılan detaylara bağlı olarak yüzde 50 lere varan oranda ısı tasarrufu sağlamaktadır. Tabii ki bu sadece oran bazında elde edilmiş bir sonuç değildir. Yıllardır çalıştığımız müşterilerimizden birebir olarak aldığımız direk sonuçlarla da test ettiğimiz bir orandır. Dış cephe mantolama nın faydası çoktur. Sonuç olarak bina mantolama uygulamaları bu nedenle hızla yapılmaktadır. Yukarda belirttiğimiz şartları göz önüne alacak olursak gerek ülke ekonomisi gerekse bireysel ekonomi için ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir ortamda yaşam için dış cephe mantolama uygulamasını önemle tavsiye etmekteyiz.
izmit mantolama mantolama fiyatları kocaeli mantolama firmaları sakarya mantolama derince gölcük kartepe dış cephe mantolama filli boya capatect dalmaçyalı fawori mantolama kocaeli kocaeli dış cephe izolasyon dış cephe mantolama