Mantolama Ne işe yarar? Mantolama faydaları

Mantolama Neye Yarar?DIŞ CEPHE YALITIMININ FAYDALARI NELERDİR? NE İŞE YARIYOR?


Binaların dış cephe ısı izolasyonu birçok fayda sağlar.


Enerji verimliliği

Dış cephe yalıtımı (mantolama) binanın dış cephesi ile dış ortam arasında gerçekleşen ısı alışverişini kestiği için enerjiye (doğalgaz, elektrik, klima vb.) olan bağımlılığı azaltır ve verimli enerji kullanımı (%50-%60 oranında) sağlar.

Maliyetlerin düşürülmesi

Mantolama enerji tasarrufu sağladığı için, binalarda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjinin daha az tüketilmesine ve böylece faturaların azalmasına yol açar. Binanın mantolama yapılması daha az ısıtma ve daha az soğutmaya ihtiyaç duyulması anlamına gelir. Bu da hem mülk sahipleri hemde ülke ekonomisi için önemli bir tasarruf sağlar.

Binaların ömrünü uzatır.

Mantolama, binanın dış cephesinde iklim şartlarından kaynaklanan sıcaklık ve nem iletimini azaltacağından ve korozyon, nem, rutubet, küf gibi oluşumların önüne geçer ve onarım giderlerini de azaltarak yapının ömrünü uzatır.

Çevre dostudur.

Yalıtım, daha az yakıt tüketimi ve daha ekonomik ısınma sağlarken hava kirliliğinin azaltılmasına da yardımcı olur. Diğer yandan sosyal bir fayda olarak; dünyamız üzerinde yer alan, insanlığın tümüne ait kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlar ve gelecek nesiller içinde önem taşır.

Mantolama bir yatırımdır.

Dış cephe yalıtım; hem bina sahibinin bütçesine sağladığı önemli katkısından ötürü, hem de binanın ömrünü uzatması nedeniyle bir yatırım olarak görülebilir. Mantolama uygulaması binanın değerini artırır diyebiliriz.

mantolama neye yarar, kocaeli dış cephe mantolama ne için faydalıdır, dış cephe mantolamanın faydaları, adapazarı mantolama yararları, düzce mantolama firmaları, mantolama tasarruf, mantolama ürünleri, kocaeli fawori