KocaeliAsist 2013 Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolama Nasıl Yapılır?DIŞ CEPHE MANTOLAMA NASIL YAPILIR? MANTOLAMA'DA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR? DIŞ CEPHE YALITIMI NASIL OLMALIDIR?


Mantolama / Dış Cephe İzolasyonu nasıl uygulanmaktadır.

Dış cephe yalıtımı yapılacak yüzeye etüd çalışması yapıldıktan sonra gerekli ve uyumlu malzeme tedariği ile beraber tüm yüzeyler varsa eski boya kalıntılarından, kabaran sıvalar ve diğer pürüzlerden arındırılıp yüzey mukavvemeti artırmak için izolasyon astar dyobinder veya poli-izolan izolasyon astar ile yüzeyler sağlamlaştırılmalıdır. Ki yapışma işleminde yüksek performans elde edilebilsin. Binaya/duvara yer seviyesinden itibaren belli bir yükseklik kodu verilip alüeminyum su basman profillerinin montajı yapılacaktır.

* İskelelerin Kurulması

Binaya ve cepheye zarar vermeden, binanın dış cephesine portatif iş iskeleleri uygun zemin analizi yapılarak kurulur.

* Mantolama Yapılacak Yüzeyi Hazırlama

Yüzeyde toz ve yağ gibi yapışmayı azaltıcı maddeler varsa yüzey temizlenmelidir. Ayrıca dökülme ve kabarma olan bölgeler iyice fırçalanarak temizlenmelidir. Mantolama levhalarının yapıştırılacağı yüzeyler düz ve temiz olmalıdır.

* Su Basman Profillerinin Yerleştirilmesi

Su basman profilleri, mantolamada kullanılmak istenen levhaların enine (kalınlığına) göre belirlenmeli ve yerleştirilmelidir.

* Isı Yalıtım Levhalarının Yapıştırılması

Yapıştırma harcı uygulanmış levhalar, aralarında boşluk kalmamasına dikkat edilerek duvara yapıştırılmalıdır.

* Isı Yalıtım Levhalarının Dübellenmesi

Levhaların yapıştırma işleminden sonra ısı yalıtım levhalarının performansını ve ömrünü arttırması için isi yalıtım levhaları dübellenmelidir.

* Köşe Profillerinin Yerleştirilmesi

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arasında zamanla oluşabilecek ayrılma risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak için köşe profilleri yerleştirilmelidir. Dilatasyon, damlalık ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanılmalıdır.

* Sıva Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesinin Yerleştirilmesi

Isı yalıtım levhalarının üzerine iki kat sıva atılmalıdır. İlk kat sıvanın hemen ardından donatı filtresi ilk kat sıvanın üzerine hafifçe gömülerek yerleştirilmelidir. Sıva kurumadan ikinci kat sıva yapılmalıdır.

* Cephenin Boyanması

Boyama işleminde, direk dış cephe boyası uygulanabilir veya sıva üzerinde ki hataları örtmek için mineral sıvı uygulanıp, üzerine dış cephe boyası uygulanabilir. Desenli (grenli ) dış cephe boyalarıda sıva hatalarını örtmekte kullanılabilir.


mantolama kocaeli kocaeli dış cephe izolasyon dış cephe mantolama izmit mantolama mantolama fiyatları kocaeli mantolama firmaları sakarya mantolama derince gölcük kartepe dış cephe mantolama filli boya capatect dalmaçyalı